Castigatorul licitatiei serviciului public de transport in municipiu va fi desemnat in zilele urmatoare

Procedura de licitaţie a serviciului de transport public de persoane în municipiul Giurgiu continuă. După ce luni, 5 ianuarie, au fost deschise plicurile care conţineau documentele de calificare, urmează ca joi, 8 ianuarie, să se desigileze cele care conţin oferta financiară. La licitaţie s-au înscris iniţial patru firme, dar în urma primei etape, de luni, una din cele patru a fost eliminată, din cauza lipsei unui certificat.
În urma celei de-a doua etape, de mâine, cu privire la analiza financiara a ofertelor înaintate, comisia va calcula punctajul celor trei firme, urmând să fie stabilit câştigătorul final.
Va reamintim că în octombrie 2014, consilierii locali au aprobat concesionarea serviciului de transport public local de persoane. Intenţia municipalităţii este de a oferi cetăţenilor un serviciu de transport în condiţii moderne, urmând a fi introduse rute suplimentare şi de a se implementa un sistem modern de taxare.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul Traditia de Boboteaza, respectata si in acest an